Wycieczka do Warszawy z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Planujesz wycieczkę do Warszawy razem ze swoją pociechą? W takim przypadku warto poświęcić czas także na zwiedzanie. Co wziąć pod uwagę?

Warszawa ma wiele świetnych atrakcji przeznaczonych dla każdego. To miasto o bogatej historii, w którym nie można nudzić się nawet przez moment. Stolica oferuje również mnóstwo atrakcji dla dzieci, które warto zobaczyć podczas wycieczki do tego miasta.

Podpowiadamy, na jakie atrakcje dla dzieci w Warszawie warto zwrócić szczególną uwagę!

  1. Warszawskie Stare Miasto

Starówka w Warszawie zachwyca swoim wyglądem – nic dziwnego, że znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To także jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia podczas rodzinnej wycieczki do stolicy!

Oczywiście, pod uwagę trzeba wziąć znajdujący się tutaj Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta III Wazy, ale warto także zobaczyć inne zakątki – Rynek Starego Miasta wraz z pomnikiem Syrenki, która znajduje się w godle miasta, barbakan z zabytkowymi murami obronnymi, dzwon na ulicy Kanonia, Archikatedra to tylko parę z nich.

  1. Pałac Kultury i Nauki

To najwyższy budynek w mieście, a także jego symbol. Wybudowany w 1955 roku Pałac Kultury i Nauki także dzisiaj jest bardzo popularnym punktem w Warszawie, na który warto zwrócić uwagę podczas swojej wycieczki.

Pałac Kultury i Nauki warto zobaczyć jednak nie tylko z zewnątrz, ale także można wstąpić do środka. Na trzydziestym piętrze znajduje się odnowiony niedawno taras widokowy z pięknym widokiem na miasto, a także można odwiedzić tutaj kino, teatr czy muzea:

  • Narodowe Muzeum Techniki
  • Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN
  • oddział Muzeum Warszawy
  • Muzeum Domków dla Lalek

W Pałacu Kultury i Nauki odbywają się także sezonowe ekspozycje, na przykład aktualnie to wystawa Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów.

  1. Centrum Nauki Kopernik

Doskonałe miejsce dla każdego malucha! Znajdujące się w sercu miasta, tuż nad Wisłą, Centrum Nauki Kopernik to jedyne w swoim rodzaju centrum nauki, które oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i starszych odwiedzających.

Wewnątrz można znaleźć mnóstwo ekspozycji poświęconych nauce – dzięki temu, że popularne zjawiska wyjaśnione są tam w przystępny sposób, może zrozumieć je każdy.

Przy Centrum Nauki Kopernik działa także planetarium Niebo Kopernika, w którym organizowane są niezwykłe pokazy. Nieopodal znajduje się także Park Odkrywców zachęcający do edukacyjnej zabawy.

  1. Łazienki Królewskie

Fascynujący park oraz letnia rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego – ostatniego króla Polski. To tam wystawiał on słynne obiady czwartkowe.

Aktualnie Łazienki Królewskie to popularne miejsce spotkań warszawiaków. Warto tu przejść się na spacer, ale można także zobaczyć wnętrze Pałacu na Wyspie, udać się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa czy zobaczyć teatr dworski z XVIII wieku.

W Łazienkach Królewskich często organizowane są również ciekawe wydarzenia, na przykład w okresie od maja do września w każdą niedzielę odbywają się tu znane Koncerty Chopinowskie.

  1. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Jeśli chodzi o zabytkowe atrakcje dla dzieci w Warszawie, doskonałym pomysłem będzie też

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Malowniczy ogród wraz z pałacem to nie lada gratka dla młodszych i starszych miłośników historii.

Można zobaczyć tu przepięknie wyposażone apartamenty królewskie, a także przespacerować się malowniczym ogrodem, który jest idealnym miejscem do wypoczynku. W zimie odbywają się tutaj pokazy Królewskiego Ogrodu Światła, gdy rozbłyskuje on milionami kolorowych światełek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *