Warte uwagi zajęcia sportowe dla dzieci

Zajęcia sportowe dla dzieci to nie tylko basen, koszykówka czy piłka nożna. Obecnie do wyboru jest także o wiele więcej ciekawych ofert!

Ruch to zdrowie – wie o tym każdy z nas. Aktywność fizyczna ważna jest również u najmłodszych. To rolą rodziców jest nakłanianie malucha do aktywnego spędzania wolnego czasu. Teraz to jeszcze łatwiejsze – do wyboru są różnorodne zajęcia dla dzieci, które mogą zachęcić do ruchu każdego malucha.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy wykaz nowych i interesujących zajęć sportowych dla dzieci, z których można skorzystać w Warszawie. Sprawdź już teraz nasze propozycje i wybierz te najlepsze dla swojej pociechy!

Akrobatyka sportowa – także dla dzieci

Akrobatyka sportowa to idealny wybór dla chłopców i dla dziewczynek. To szansa na rozruszanie całego ciała, a także, być może, na rozpoczęcie przyszłościowej kariery sportowej.

Zajęcia z akrobatyki sportowej dla dzieci łączą w sobie elementy gimnastyki artystycznej i sportowej. To widowiskowy sport, którego celem jest wykonywanie różnego rodzaju ewolucji, na przykład skoków z przewrotkami, mostków, figur wraz z innymi ćwiczącymi.

Akrobatyka dla dzieci to zajęcia, które skoncentrowane są głównie na dobrej zabawie. Odbywają się w bezpiecznym środowisku – najczęściej w parkach trampolin, gdzie maluchy mogą ćwiczyć swój skoczność i gibkość. Znajdujące się wokoło trampoliny, miękkie materace i baseny z gąbkami odpowiednio amortyzują upadki, dlatego ryzyko urazów jest wtedy znacznie zminimalizowane

Parkour – pokonuj przeszkody jeszcze sprawniej

Dla małych amatorów aktywności doskonałe będą także zajęcia dla dzieci w Warszawie poświęcone parkour. To dziedzina efektywnego poruszania się w środowisku wypełnionym przeszkodami, wykorzystując przy tym tylko swoje ciało oraz jego możliwości.

Parkour najczęściej kojarzy nam się z efektownymi biegami po przestrzeni miejskiej – przeskakiwaniem przez ogrodzenia, skakaniem z dachów budynków czy wspinaniem się po ścianach. Jeśli chodzi o zajęcia parkour dla dzieci, nie ma obawy o niebezpieczeństwo wywoływane przez ryzykowne treningi tego rodzaju.

Parkour dla dzieci polega na ćwiczeniach odbywających się na specjalnych salach, które zawierają różnorodne tory przeszkód dopasowane do wieku oraz umiejętności najmłodszych. Zajęcia parkour odbywają się wtedy pod okiem doświadczonych trenerów, którzy dbają również o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników

Tricking – połączenie akrobatyki i sztuk walki

Kolejna propozycja to zajęcia sportowe dla dzieci polegające na trickingu. Czym dokładnie jest tricking? To nowa dyscyplina sportowa, która łączy w sobie elementy akrobatyki, na przykład salta oraz śruby, a także sztuki walki – kopnięcia.

W przeciwieństwie do innych sportów tricking nie ma żadnych ustalonych reguł, dlatego też amatorów tej dyscypliny ogranicza tylko ich własna wyobraźnia. Dozwolone są wszystkie ewolucje!

Zajęcia dla dzieci z trickingu polegają głównie na rozwijaniu umiejętności wszechstronnego ruchu, wspierają wytrzymałość oraz elastyczność. Podobnie jak w przypadku akrobatyki sportowej dla dzieci, spotkania odbywają się w parkach trampolin, które zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa dla najmłodszych.

Więcej informacji dotyczących zajęć trickingu dla najmłodszych dostępnych w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej: https://airo.fun/park-trampolin/zajecia-sportowe-dla-dzieci/tricking.

Zatem zajęcia dla dzieci w Warszawie to także wyjątkowe zajęcia sportowe dla dzieci – parkour, tricking czy też akrobatyka sportowa na pewno przypadną do gustu najmłodszym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *