Parkour dla dzieci – zajęcia parkour w Warszawie

Szukasz pomysłu na ciekawe zajęcia sportowe dla dziecka? Postaw na parkour! Teraz zajęcia z parkour organizowane są także w Warszawie!

Koszykówka, piłka nożna czy basen? Gdy chodzi o taką aktywność, która będzie jedyna w swoim rodzaju, doskonałym wyborem jest parkour, który na pewno przypadnie do gustu nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom.

Czym dokładnie jest parkour? Na czym polegają zajęcia parkour dla dzieci? Gdzie organizowany jest parkour dla dzieci w Warszawie? Sprawdź odpowiedzi na te pytania razem z nami!

Parkour – co to jest?

Warto zacząć od podstaw, a mianowicie – czym tak naprawdę jest parkour? Ta aktywność w języku francuskim określana jest również jako l’art du déplacement, czyli sztuka przemieszczania się. To pochodząca z Francji forma aktywności, której celem jest pokonywanie przeszkód w sposób możliwe jak najszybszy i najbardziej efektywny.

Parkour to zbiór wielu różnych rodzajów technik, które wykonuje się w biegu – skoki, salta, balansowanie i inne techniki akrobatyczne. Nie ma jednoznacznych zasad, które definiowałyby, jakie techniki wchodzą w skład tej dyscypliny – każdy, który ją uprawia, może opracować własne metody pokonywania przeszkód.

Mężczyzna uprawiający parkour nazywany jest traceurem lub traserem, z kolei kobieta to traceuse – traserka.

Parkour to doskonały sposób na przetestowanie możliwości swojego ciała oraz pokonywanie swoich słabości. Wymaga odpowiedniej mobilności, kondycji oraz siły, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Właśnie na tym koncentrują się zajęcia parkour, które uczą, jak bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności.

Parkour dla dzieci – nowoczesna aktywność dla najmłodszych

Chociaż parkour można nauczyć się samemu, to jednak do dyspozycji są także specjalne zajęcia parkour, podczas których uczestnicy pod okiem instruktora zdobywają swoje pierwsze zdolności i następnie doskonalą je.

Takie zajęcia dostępne są również jako parkour dla dzieci – dla maluchów to świetna alternatywa dla innych rodzajów aktywności fizycznej, które po prostu mogą być mniej wciągające i interesujące. Parkour z drugiej strony ma w sobie element ekscytacji, pozwala zaimponować przed rówieśnikami, a przy tym trenuje ciało, dlatego może być kapitalną propozycją dla tych dzieci, które nie garną się do aktywności fizycznej.

Podczas zajęć parkour dla dzieci poruszane są różnorodne kwestie – dzieci uczą się różnych technik parkour, na przykład efektywnego i bezpiecznego przeskakiwania przez przeszkody, trenują swoją zwinność i gibkość, dowiadują się, jak bezpiecznie upadać, aby nie doprowadzić do kontuzji.

Zajęcia prowadzone są również z wykorzystaniem specjalnego zaplecza – torów przeszkód, basenów z gąbkami, specjalnych ścianek. Nad bezpieczeństwem uczestników stale czuwają doświadczeni instruktorzy, którzy są zawsze gotowi do pomocy.

Zajęcia parkour dla dzieci w Warszawie – zapisz się już teraz!

Jeśli także chcesz poznać bliżej parkour lub interesuje Cię parkour dla dzieci, na zajęcia można zapisać się już teraz – także w stolicy.

Parkour dla dzieci w Warszawie organizuje między innymi centrum Airo, które dysponuje dużą halą do prowadzenia różnorodnych zajęć sportowych. To właśnie tam można również wziąć udział fascynujących zajęciach parkour dla dzieci – spotkania odbywają się w małych grupach, pod okiem doświadczonego trenera.

Zajęcia parkour w Warszawie w centrum Airo przeznaczone są dla dzieci w wieku od lat 7. Koszt zajęć próbnych to 40 złotych. Na zajęcia można zapisać się także przez e-mail.

Sprawdź zajęcia parkour w Warszawie na stronie internetowej: https://airo.fun/park-trampolin/zajecia-sportowe-dla-dzieci/parkour.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *